O marce

KIM JESTEŚMY?

Pomysł na markę Mr. Yogic powstał w 2021 roku kiedy jako dwójka znajomych: Piotr i Marcin połączyliśmy swoje siły. Zauważyliśmy, że pomimo dużego zainteresowania jogą wśród mężczyzn duża część z nich nie stara się przekuć zainteresowania w praktykę. Dlatego celem naszej marki jest zaoferowanie dedykowanych mężczyznom akcesoriów, a także edukacja wszystkich, którzy są lub chcą dołączyć do społeczności jogowej.

Piotrek od ponad 3 lat regularnie praktykuje jogę (chociaż pierwszy raz uczęszczał na zajęcia ponad 10 lat temu), Marcin z kolei jest na początku swojej drogi. Dzięki temu jesteśmy spojrzeć na pewne sprawy będąc na różnym poziomie zaawansowania.

Z naszej perspektywy skupiamy się przede wszystkim na fizycznym aspekcie jogi, czyli jak to często wyszukują ludzie w Google „ćwiczeniach jogi”. Zdajemy sobie sprawę, że w całej filozofii jogi skupienie się tylko na tym obszarze i nazywanie w ogóle praktyki jogi ćwiczeniami może podchodzić dla niektórych nauczycieli i nauczycielek pod herezję. Wychodzimy jednak z założenia, że większość joginów i joginek zaczynała swoją przygodę z jogą chcąc poprawić swoją kondycję fizyczną. Częstymi powodami jest ból kręgosłupa, powrót do formy po kontuzji czy też chęć poprawienia swoich rezultatów w innych dziedzinach. W obecnej chwili chcemy być pomocą dla tych osób, które są na początku ich drogi. Wierzymy, że zainteresowani chęcią poznania wszystkich fantastycznych aspektów jogi znajdą odpowiednie informacje w szkołach lub na wyjazdach.