Jaka mata do jogi dla mężczyzny?

Mata do jogi dla mężczyzn – jaka okaże się najlepsza? Zanim rzucisz się w wir poszukiwań tej jednej jedynej, sprawdź, na co zwrócić uwagę! Oto garść przydatnych porad.

Mata do jogi dla mężczyzny. Jaką wybrać?

Jaką matę do jogi wybrać? Jeżeli jeszcze nie czytałeś artykułu o matach dla początkujących: znajdziesz go tutaj. W artykule, do którego kierujemy przedstawiamy ogólne informacje o matach do jogi.

Niezależnie od tego, jak zaprawiony jesteś w jogowym boju, powinieneś wiedzieć także, na co powinni zwrócić uwagę mężczyźni, poszukujący najlepszej dla siebie maty. Są pewne aspekty, których nie znajdziesz w kierowanych do wszystkich poradnikach.

O czym pamiętać przy wyborze pierwszej maty do jogi dla mężczyzny

Najlepsza mata do jogi dla mężczyzny spełnia specyficzne oczekiwania konkretnej osoby. Warto raczej poznać właściwości, które mają przełożenie na komfort ćwiczeń. Zestaw cech, które składają się na idealną uniwersalną matę, nie istnieje. Ważną rolę przy podejmowaniu decyzji odgrywają aspekty fizyczne (budowa ciała, potliwość), jak również rodzaj jogi, na który się zdecydujesz. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zwróć uwagę na poniższe parametry.

Rozmiar

Standardowa długość to około 180 cm. Sprawdzi się w sytuacji, gdy Twój wzrost nie przekracza tej granicy. W rzeczywistości mata powinna być o 10 cm dłuższa w porównaniu z Twoim wzrostem. Na rynku dostępne są zdecydowanie dłuższe maty. Niektóre z nich mierzą nawet do 220 cm.

Standardowa szerokość mat wynosi z kolei 60 cm. Tu również warto przyjrzeć się swoim wymiarom. Z uwagi na budowę ciała (w tym obwód ramion) mężczyźni chętniej sięgają po szersze maty. Wprawdzie rynek obfituje w maty o mniejszych rozmiarach, jednak warto lepiej rozejrzeć się i znaleźć matę, która zapewni prawdziwy komfort ćwiczeń. Możesz również przyjrzeć się naszym matom – zadbaliśmy o większe rozmiary, dopasowane do męskich predyspozycji.

Pocenie się

W porównaniu z kobietami mężczyźni obficiej się pocą. Część z nich decyduje się na bardziej wymagające techniki jogi. W takiej sytuacji należy zadbać o bezpieczeństwo podczas praktyki. Antypoślizgowość maty ma tutaj niezwykle istotne znaczenie. Duża przyczepność to domena mat kauczukowych. Nie gorsze pod tym względem wydają się maty wykonane z korka. Maty wykonane z mikrofibry – znajdziesz je u nas – nabierają z kolei lepszej przyczepności przy większej wilgoci. Ogólnie rzecz biorąc – im większe wyciskasz poty, tym lepszą zyskujesz przyczepność.

Design

Jeśli przeglądałeś już dostępne w sieci maty, zapewne znalazłeś sporo takich, których kolor czy wzór totalnie Ci nie leży. Dostępne na rynku propozycje posiadają motywy graficzne, które z różnych powodów nie są w guście panów. Jaką matę do jogi wybrać, by ucieszyła męskie oko? Dużym zainteresowaniem cieszą się motywy neutralne oraz jednokolorowe maty.

Na początku przygody z jogą warto zdecydować się na matę z symetrycznymi motywami. Dobrze, jeśli maty do jogi dla początkujących mężczyzn posiadają specjalne punkty odniesienia. To duże ułatwienie przy nauce niektórych pozycji.

Mata do jogi dla mężczyzny: jaka jest najlepsza?

Jaka mata do jogi okaże się dla mężczyzny najlepsza? Jaką wybrać? Uniwersalna mata, która zadowoliłaby wszystkich panów, najzwyczajniej nie istnieje. Poszukując idealnej maty dla siebie, należy wziąć pod uwagę m.in. swój wzrost, jak również zwrócić uwagę na rodzaj jogi, jaki będziemy praktykować. Dobra mata powinna być bezpieczna. Dlatego niezwykle istotnym parametrem jest antypoślizgowość, jak również komfort (nie tylko wizualny). Warto poświęcić trochę czasu i poszukać pasującej Tobie maty. Po ciekawe propozycje zapraszamy również do nas!

Powiązane Artykuły

Baza Wiedzy

W naszej Bazy Wiedzy znajdziesz porady zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych joginów. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na najczęściej szukane pytania lub przedstawiać historie joginów i joginek.

Ostatnie Artykuły

Co to jest trening mobility?
2023-03-28
Jaka mata do jogi dla początkujących?
2023-03-28